Luke 23
I dag skal det handle om noe så koselig som mat, drikke og framtidshåp, og det er jo gjerne bedre enn alternativet. For om sjefen ikke ble motsagt, ville vi muligens mer eller mindre alle sammen gått rundt og nynnet om å ha full kontroll fra vår posisjon på verandaen, på tross av at det i eteren ble snakket om det i grunnen ganske lite koselige fenomenet blind vold. Eller muligens hadde vi da ikke nynnet på denne melodien i det hele tatt, nettopp fordi disse assosiasjonene ikke hadde hensatt oss i den rette og lette stemninga man både så gjerne ønsker seg og kanskje også trenger på denne tida. Hen tok imidlertid på alvor beskjeden om å drite i det, og her sitter vi, med et elsket, populært og brukt popkulturelt produkt.
Hvilket?
Svaret sender du som kommentar på denne sida innen klokka 23.59. Fasiten kommer rett etterpå, og ditt svar blir ikke synlig for andre før over midnatt.
Rett svar innen én time (kl. 12.49) gir laget tre poeng, rett svar innen midnatt gir to poeng. Delvis rett svar kan gi ett.
Og naturligvis: Alle hjelpemidler er tillatt! Alle reglene finner du her.

Legg igjen en kommentar